Реєстрація для участі в НМТ
http://my.testportal.gov.ua/registration/nmt/

Вітальне слово директора коледжу з нагоди 100-чя навчального закладу

Шановний колектив Маслівського аграрного фахового коледжу: педагоги, вихователі, обслуговуючий та технічний персонал, виробничники! Шановні студенти нашого закладу! Дорогі наші ветерани праці та випускники минулих років!

Прийміть мої вітання із нагоди 100-літнього ювілею Маслівського аграрного закладу! Це надзвичайно знаменна дата, адже на почесній дошці вітчизняної аграрної освіти і науки наш літопис викарбовано золотими літерами. І ні плин часу, ні сучасна ревізія історичної минувшини не зможуть його стерти чи затьмарити. Бо прагнення учитись та здобувати знання завжди було і залишається одвічною людською потребою. Нам же у цьому сенсі є чим гордитись. Саме у Маслівці було створено феномен, ту унікальну фахову педагогічну школу, яка об’єднувала в собі три найважливіші складові: вивчення теорії, науково-дослідну роботу та практику. Керманичем «Маслівського феномену» став його неповторний професорсько-викладацький склад. А результатом діяльності - величезна кількість видатних учених, відомих агрономів, господарників, насіннєзнавців, управлінців та фахівців інших професій, які своєю працею прославили і країну, і той заклад, у якому вони здобували освіту. І по цей день весь світ аплодує селекційним шедеврам «пшеничного батька», двічі Героя Соціалістичної Праці академіка В.М. Ремесла; «ячмінного батька», Героя Соціалістичної Праці академіка П.Х. Гаркавого; «архітектора вагомого колоса», Героя Соціалістичної Праці академіка Ф.Г. Кириченка. Ми схиляємось перед мужністю і стійкістю вченого-генетика, доктора біологічних наук П.К. Шкварникова та його соратника, доктора біологічних наук С.Я. Крайового. Світова наукова спільнота захоплюється колосальними селекційними здобутками: «харківського діаманта», доктора біологічних В.І. Дідуся; «патріарха школи молдавських селекціонерів», кандидата с/г наук П.Я. Коробка; «хлібодара для Далекого Сходу», кандидата с/г наук Я.М. Одноконя; автора «зеленої революції», кандидата с/г наук М.Г. Товстика; «витязя ячмінного поля», кандидата с/г наук В.С. Губернатора; «генія XX століття у галузі овочівництва», кандидата с/г наук О.Т. Галки; «творця виноградного грона,», кандидата с/г наук М.С. Журавля. І цей перелік можна ще продовжувати і продовжувати. Не можна не згадати і наших великих господарників, Героїв Соціалістичної Праці: П.В. Борисенка, М.Я. Шаламая, А.К. Пампушку. За великим рахунком вітчизняна селекційна наука, насінництво, агрономія та рільництво ніколи не досягли б таких успіхів у другій половині XX-го століття, якби не випускники Маслівки, тобто наші випускники. Це твердження є авторитетним і давно визначеним.

Тож саме наш знаменитий Маслівський Інститут селекції і насінництва ім. К.А. Тімірязєва проклав широку дорогу для подальшого поступу Маслівського аграрного закладу. Адже по всій Україні пролягла слава і Маслівського радгоспу-технікуму, як за його виробничими показниками, так і за результатами досягнень у царині науки та освіти. А коли ми говоримо про сьогодення, то бачимо, що теперішні наші випускники успішно трудяться не тільки у вітчизняному агропромисловому комплексі, а і в країнах близького та далекого зарубіжжя. Їхня праця є вагомим внеском у розвиток світових наукових досліджень та у справу забезпечення продовольчого достатку людства.

Нас, маслівчан, завжди було видно по польоту. Варто підкреслити, що п’ять випускників Маслівки здобули вчене звання академіка. Шістнадцять – вчений ступінь доктора біологічних або ж сільськогосподарських наук. Більше п’ятдесяти – вчений ступінь кандидата сільськогосподарських, економічних, зоотехнічних та інших наук. Десять випускників Маслівки були удостоєні звання Героя Соціалістичної Праці. Більше п’ятдесяти – найвищих державних нагород. Шістнадцять наших випускників удостоєні звання «Заслужений». Та усі вони, із відзнаками, чи без є дітьми Маслівки, яких вона навчила, виховала і кому відкрила двері у широкий світ.

Вік, досвід, славна історія помножені на звання та вміння – це Маслівський аграрний фаховий коледж ім.П.Х.Гаркавого Білоцерківського НАУ.

Таким коротким, проте надзвичайно змістовним формуванням, підтвердженим життям, можна узагальнити 100-річний шлях навчального закладу.

Сьогодні фахову підготовку в коледжі ведуть 60 викладачів та майстрів виробничого навчання, а контингент студентів денної та заочної форми навчання складає 800 осіб.

І нині, у нашу столітню річницю я щиро дякую усім, хто долучився і долучається до справи підготовки висококваліфікованих кадрів із тих спеціальностей, яким навчають у нашому закладі. А до цього святого діла тим чи іншим чином є причетним кожен, хто працював, працює і буде працювати у нашому колективі. Я зичу усім здоров’я, благополуччя та творчих здобутків. А студентам бажаю здійснення їхніх добрих задумів і намірів та успіхів у майбутній професійній діяльності.

Директор коледжу Н.М.Пахович