«Міжнародний день пожежників»Це сталося 2 грудня 1998 року поблизу міста Лінтон в Австралії, де вогнеборці боролися з лісовою пожежею. Несподівано змінився напрямок вітру й на один з пожежних автомобілів перекинулося полум’я. Весь екіпаж, який складався з п’ятьох пожежників, загинув. Ця трагедія вразила не лише Австралію, а й увесь світ, тому було вирішено встановити окремий день для вшанування пам’яті всіх загиблих вогнеборців. Датою Міжнародного дня пожежників стало 4 травня — День Святого Флоріана, якого вважають християнським покровителем цієї професії. Пожежники в Європі та США завдячують цьому святому своєю символікою — хрестом особливої форми, так званим флоріанським.

В цей день в світі згадують пожежників, які пожертвували своїм життям заради спасіння інших людей, а також вітають всіх вогнеборців з професійним святом та виражають їм свою вдячність. В багатьох країнах 4 травня люди використовують як символ свята червоно-синю стрічку, демонструючи пошану й подяку представникам героїчної професії. Також існує традиція опівдні вмикати на 30 секунд пожежні сирени, за якими слідує хвилина мовчання в пам’ять про загиблих.

З професійним святом усіх пожежників! Дякуємо Вам за Ваш героїчний труд і щоденні подвиги. Щиро бажаємо спокійних трудових буднів. Нехай у роботі буде менше ризику, а стихія підкоряється Вам. Бажаєсо, щоб полум'я палахкотіло тільки у ваших грудях і ви завжди з тією ж самовідданістю, добротою, відповідальністю і професіоналізмом приходили на допомогу іншим. Нехай у кожного з вас буде найщасливіша доля. Адже тільки щастя і благополуччя можуть стати гідною нагородою за вашу серйозну і героїчну працю. З Міжнародним Днем пожежників!