«1-2 Березня: Цей день в історії»


Меморіал Корюківської трагедії 1943 року


1-2 березня у 1943 році відбулася Корюківська трагедія - масове вбивство 6700 мирних жителів села Корюківка в Україні, вчинене загонами СС та угорської військової жандармерії в ході Другої світової війни. За кількістю жертв це найбільший злочин нацистів як на території СРСР, так і в Європі.

Корюківка – селище міського типу з 1923 р., місто з 1958 р., центр Корюківського району Чернігівської області з 1966 р. Розташоване за 100 км від обласного центру – м. Чернігів – у північній частині області на березі річки Бреч (притока річки Снов).

Масове вбивство мирних мешканців було каральною операцією угорських підрозділів у відповідь на дії радянських партизан, очолюваних офіцером НКВС СРСР Олексієм Федоровим. Особливого трагізму цій події додає той факт, що партизанська група військ О.Федорова переважала карателів за кількістю вояків майже у 10 разів, але партизани нічого не зробили для порятунку мешканців Корюківки.


Матеріали підготовано викладачем циклової комісії соціальних дисциплін Л.А.Лога за матеріалами сайту Українського інституту національної пам'яті