«Квадрат здоров’я»


День здоров’я в Маслівському Інституті селекції і насінництва ім. К.А.Тімірязєва, 1931 рік


7 квітня 1948 року набув чинності статут Всесвітньої організації охорони здоров’я /ВООЗ/. Тож із 1950-го року, саме 7 квітня людство відзначає Всесвітній день здоров’я. Кожного разу ВООЗ приурочує його якійсь окремій проблематиці для того щоб акцентувати на ній нашу увагу. Наприклад, за п’ять останніх років ВООЗ наголошувала на тому, що світовій спільноті слід зважити на такі болючі питання, як боротьба із діабетом, із депресією, як якість і доступність медичних послуг для широкого загалу, а також на питання підтримки працівників сестринської та акушерської служби.

Цьогорічний Всесвітній день здоров’я відзначається під гаслом «Зробимо цей світ більш справедливим та здоровішим!». Адже пандемія COVID - 19 стала яскравим показником того факту, що найбільш вразливими до неї є і залишатимуться саме соціально незахищені верстви населення будь-якої країни. Це ті, хто обмежений у працевлаштуванні, у необхідних житлово-побутових умовах, у кого не має доступу до здорового харчування та якісного медичного обслуговування. Тому ВООЗ закликає лідерів світової спільноти докласти зусиль для розв’язання цілої сукупності таких нагальних і пекучих проблем. Тим паче, що за підрахунками Спеціальної комісії ООН якраз інвестиції в систему охорони здоров’я можуть дати поштовх до економічного росту у кожній окремо взятій країні. Його рівень сягатиме 4% ВВП. Крім того, 2021 рік оголошено роком медичного і соціального працівника. Це данина героїзму і самовідданості медиків у боротьбі із COVID - 19. Однак, як сказав античний лікар та філософ Гіппократ: «Ми те, чим займаємось і як живемо».

Отже, наше здоров’я багато в чому залежить і від нас самих, оскільки фізичну активність та здоровий спосіб життя ще ніхто не відміняв. Ми самі маємо визначитися із своїм квадратом здоров’я, обчисливши для себе кожну його сторону. А це – РУХ, ХАРЧУВАННЯ, ДУШЕВНА РІВНОВАГА і ЗАГАРТУВАННЯ. Тож бережіть себе і будьте здоровими!

День здоров’я ВСП «Маслівський аграрний фаховий коледж ім. П.Х.Гаркавого БНАУ» 2019 рік


ЧИТАЙТЕ У НАШІЙ БІБЛІОТЕЦІ:

Амосов М.М. Роздуми про здоров’я – К.: Здоров’я, 1990 – 168 с., іл.

Фролькіс В.В. Довголіття: справжнє і можливе – К.: Наукова думка, 1989 – 248 с., іл.

Хочу бути здоровим: Довідкове видання -/П.Г. Отрощенко, В.О. Мовчанюк, І.І. Нікберг – К.: Либідь, 1991 – 336 с.

Гумовська Ірена. Венера із сковорідкою - /Переклад із польської – К.: Україна, 1992 – 190 с., іл.

Смик Г.К. У природі й на городі – К.: Урожай, 1990 – 256 с.