Реєстрація для участі в НМТ
http://my.testportal.gov.ua/registration/nmt/


«Про що розповідають експонати»



22 грудня 1946 року в СРСР відбувся перший чемпіонат із хокею. На той час це був ще доволі новий вид спорту, хоч грали ми в хокей на рівні любительських зустрічей і у довоєнний період. Зокрема, 02. 1941 року було здійснено розіграш першості за участю хокеїстів із Західної України. У 60/80 роках поряд із командами спортивних товариств /«Динамо», «Спартак», «Локомотив», «Трудові резерви»/ хокейну першість УРСР достойно представляли команди заводів Арсенал, Більшовик, Червоний екскаватор /Київ/, а також ХТЗ, ХПЗ /Харків/ та інших великих промислових підприємств республіки. Та і взагалі, радянська хокейна школа вважалась однією із найпотужніших у світі. На міжнародній спортивній арені вона здобула назву «Червоної машини». У 1978 році на чемпіонаті світу із хокею збірна СРСР здобула чергову свою перемогу. Цього разу над збірною Чехословаччини із рахунком 3:1. А на зимовій олімпіаді в Лейк - Плесіді /13.02 – 24.02 1980 р., США/ виграла у збірної Канади із рахунком 6:4.

Наші хокейні тріумфи знайшли своє відображення навіть на новорічних листівках. Наприклад, у 1979 році провідне державне поліграфічне видавництво «Гознак» випускає листівку із сюжетом художника В. Вороніна «Дід Мороз учасник хокейного матчу». І що цікаво: забарвлення форми у хокеїстів виконане у жовто-блакитній гамі. Тираж листівки становив 6365 примірників.

Чи гуляли радянські дітлахи у хокей? Звісно. Про такі товариські зустрічі багато може розповісти старше покоління. Просто розпитайте у них про це, не пожалкуєте.

На фото:

- Новорічна листівка із хокейним сюжетом, 1979 рік, приватна колекція

Експонати музею історії Маслівського аграрного закладу «Батьківська хата»:

- Спортивний кубок із мальованими /ручна робота/ зображеннями зимових видів спорту, у тому числі і хокею, 80-ті рр.

- Ковзани для гри у хокей, так звані «канадки», 80-ті рр. Належали юному хокеїсту із с. Маслівка Руслану Поліщуку /1977 р. н./