Реєстрація для участі в НМТ
http://my.testportal.gov.ua/registration/nmt/


«Пам"ятай про Крути...»


29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути у Чернігівській області, відбувся бій, в якому 6-тисячний загін російський червоногвардійців протистояв загін 600 чол. українського війська у складі юнкерів1-їКиївської юнацької школи ім.Б.Хмельницького та 1-їсотні новоствореного Студентського куреня.

Захищаючи станцію, український загін втратив майже 250 юнкерів і студентів. Під час відступу решта студентів потрапили у розташування більшовицьких військ і були розстріляні. За рішенням Центральної Ради 17 березня 1918 тіла 7 загиблих під Крутами було урочисто перепоховано на Аскольдовій Могилі в Києві.

Внаслідок того бою наступ російських військ було зупинено на декілька днів, і це було надзвичайно важливо, оскільки в цей час уряд УНР проводив переговори з державами Четверного союзу (Німеччина, Австро-Угорщина, Болгарія, Туреччина) у Брест-Литовську, які закінчилися 9 лютого 1918 року підписанням Берестейського мирного договору- це був перший договір, який міжнародна спільнота визнавала УНР, як самостійну державу.

До квітня 1918 року українські війська за підтримки союзників звільнили майже всю території України від більшовиків.

Студенти під Крутами загинули за майбутнє своєї держави, за майбутнє нашої України.