Реєстрація для участі в НМТ
http://my.testportal.gov.ua/registration/nmt/


"Контрольне обстеження посівів озимини"

Кінець зими, за п’ять днів – початок весни, календарної весни. Але за спостереженнями – весна вже прийшла, на це вказують середньодобові температурні показники, відсутність снігового покриву з відталим поверхневим шаром грунту, те що вже з’явились на поверхні цибулинні первоцвіти та поступово відновлюють вегетацію озимі зернові культур в полі.

На календарі 23 лютого – ця дата є однією із важливих для агрономів всіх господарств, сьогодні проводять відбір монолітів на полях засіяних озимими зерновими культурами.

Цей захід здійснюють в зимовий період для визначення життєздатності рослин до настання весни, щоб завчасно виявити можливий відсоток ослаблених, зріджених площ озимих культур та для складання плану весняних агрозаходів.


В ВСП Маслівський аграрний фаховий коледж ім.П.Х.Гаркавого Білоцерківського НАУ», сьогодні, в цей день, на полях, де висіяні озимі зернові культури, агроном господарства Листуха Михайло Михайлович та завідуючий практичним навчанням і викладач агрономічних дисциплін Пахович Ігор Леонідович провели контрольне обстеження посівів та фітосанітарний огляд рослин.

Під час моніторингу було встановлено, що всі сорти озимої пшениці, а їх в господарстві висіяно аж дев’ять, це: Етана, Скаген, Колонія, Трудівниця Миронівська, Берегиня Миронівська, МІП Ассоль, МІП Естафета, МІП Дніпрянка, МІП Тайра, добре перезимували.

В відмінному стані і посіви озимого ячменю сорту Хайлайт. Пахович І.Л. та Листуха М.М. провели заміри висоти рослин, оглянули кореневу систему на наявність хвороб, проаналізували фазу вегетації в даний період, оцінили відростання зелених листків пшениці і ячменю та відмітили відсутність загиблих рослин.