Відокремлений структурний підрозділ
"Маслівський аграрний фаховий коледж ім. П.Х. Гаркавого
Білоцерківського національного аграрного університету"
9 квітня відбулося виїзне практичне заняття для студентів ІІІ курсу спеціальності "Агрономія", груп АГРО-21 і ФГ-21, для ознайомлення з особливостями сівби соняшнику, як технологічного етапу вирощування даної культури.
Цьогорічна посівна кампанія стартувала на одну декаду раніше, вже сіють теплолюбні ярі культури: кукурудзу, соняшник. На глибині 10 см грунт прогрівся до 15-20 градусів за Цельсієм. Дуже важливо, вчасно і за дозволених параметрів: температурних показників і наявності достатньої кількості вологи в ґрунті, висіяти ярі культури весною. Запізнення з сівбою, хоч на один, може, надалі, вплинути на зниження показників по врожайності.Студентами мали змогу ознайомитись із сучасною технікою, сільськогосподарськими агрегатами, які були задіяні в полі, вивчили якими способом висівають дані культури, які мінеральні добрива вносились і їх норма, цікавились характеристиками вибраних гібридів кукурудзи та соняшнику, провели заміри глибини сівби, температури ґрунту і рівня кислотності, навчились визначати, яку кількість насінин висівається на 1 га, за допомогою методики підрахунку кількості висіяних насінин на 1 погонний метр. Скеровували роботу студентів викладачі циклової комісії агрономічних дисциплін, Пахович Наталія Марківна, Пахович Ігор Леонідович, Вакулік Світлана Леонідівна, Капленко Світлана Миколаївна, Рибак Світлана Володимирівна, а агроном господарства Листуха Михайло Михайлович відповідав на питання студентів.
Здійснили виїзд і на поле озимої пшениці, де оцінили стан посівів, визначили фазу вегетації рослин, продуктивну кущистість, промоніторили наявність хвороб, бур'янів і шкідників. Ефективною формою здобуття знань і навичків майбутньої професії є практичні заняття, а саме, ті практичні заняття, які максимально наближені до виробничих умов.