Відокремлений структурний підрозділ
"Маслівський аграрний фаховий коледж ім. П.Х. Гаркавого
Білоцерківського національного аграрного університету"
Після збирання врожаю зернових культур важливою характеристикою є його вологість. На підставі цього показника приймається рішення про примусове додаткове сушіння, або пряме відправлення в зерносховища. Також вологість постійно вимірюють під час зберігання, продажу зернових чи перед переробкою на елеваторі. Величина цієї характеристики безпосередньо впливатиме на вартість і якість зернових. Що вище рівень вологи, то гірша якість, отже дешевше цінність сировини.
29 вересня студенти ІІІ і ІV курсів спеціальності "Агрономія" таких груп: АГРО-21, АГРО-20, ФГ-20 вчилися визначати показник вологості насіння цьогорічного врожаю. Заміри проводили вологоміром Wile 55, керівники практик Пахович Наталія Марківна, Погорєлова Галина Миколаївна, Капленко Світлана Миколаївна скеровували студентів у їхніх починаннях, а з принципом роботи вологоміра ознайомив студентів агроном господарства Листуха Михайло Михайлович.
Вимірювання вологості зерна за допомогою переносних приладів називається оперативним. В польових умовах не обов'язково дотримуватись лабораторних умов тестування, згідно з інструкцією використовуємо коефіцієнт похибки на тип культури. Такі прилади є зручними, завжди під рукою і поповнюють робочий арсенал сучасного агронома. В чому і переконались сьогодні студенти.