Реєстрація для участі в НМТ
http://my.testportal.gov.ua/registration/nmt/


Виробнича технологічна практика. Оцінка якості лущення стерні.

Якість польових робіт має велике значення для отримання високих врожаїв сільськогосподарських робіт. Тому одним із головних завдань агрономічної служби є організація контролю за якістю польових робіт по обробітку ґрунту. Контроль за якістю обробітку здійснюється окремо з кожного виду роботи не тільки по закінченню, але і на початку виконання з тим, щоб не тільки фіксувати, а й запобігати появі браку.

Для оцінки якості обробітку ґрунту потрібно знати основні агротехнічні вимоги, які ставляться до кожного заходу, показники якості і методи їх визначення.

4 жовтня студенти спеціальності "Агрономія", групи АГРО-20 визначали оцінку якості лущення стерні. Лущення стерні - важливий агротехнічний прийом, який сприяє збереженню вологи в ґрунту, зниженню забур'яненості полів і поліпшенню санітарного стану поля, проводять його на глибину до 16 см лемішними й дисковими лущильниками.

Студенти здійснювали заміри глибини по борозні та по обробленому полю, визначали наявність непідрізаних бур'янів на 1 кв.м., вираховували відхилення від встановлених норм та вивели загальну оцінку якості робіт за бальною шкалою.