При закінченні Маслівського аграрного коледжу ім.П.Х.Гаркавого Білоцерківського національного аграрного університету студенти спеціальності «Виробництво і переробка продукції рослинництва» отримують не тільки диплом агронома, а ще й отримують посвідчення з робітничої професії «Лаборант-насінняр». З отриманими знаннями і  професійними навичками майбутні агрономи мають ширше коло можливостей влаштування на роботу, вони можуть працювати лаборантами в лабораторіях насіннєвих господарств, агрономами-інспекторами в Державних насіннєвих інспекціях.

Вивчення курсу навчальної практики з робітничої професії «Лаборант-насінняр» відбувається в останньому семестрі четвертого курсу. Навчальну практику проводять викладачі циклової комісії агрономічних дисциплін Пахович Наталія Марківна і Капленко Світлана Миколаївна.

На практичних заняттях студенти відбирають і формують середні проби для аналізування, проводять інспектування сортових посівів, оформляють нормативно-технічну документацію на сортові посіви і насіння,  визначають посівні якості насіння (чистоту, схожість, енергію проростання, вологість,  масу 1000 насінин, життєздатність і ураженість хворобами і шкідниками), ознайомлюються з основними методами  оцінки якості збирання, очищення і сушіння насіння та основними способами збереження і реалізації сортового матеріалу в насіннєвих господарствах, проводять певні розрахунки по задачах та розв’язують виробничі ситуації, вивчають посадові обов’язками працівників Державної насіннєвої інспекції: начальника, головного агронома, агронома-спеціаліста І категорії.

Заключним етапом  вивчення курсу є здача екзамену з робітничої професії для отримання посвідчення «Лаборанта-насінняра».

Студенти групи ВР-14: Тихоненко Владислав і Рябий Іван проводять відбір середньої проби озимої пшениці в складі Маслівського аграрного коледжу


 

Інспектування посівів гібридної кукурудзи  восковій стиглості в господарстві


Досвідчений викладач Пахович Наталія Марківна контролює робочий процесФормування середньої проби

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Насіннєвий матеріал готовий до відправлення в Державну насіннєву інспекцію