«День пам'яті та примирення»

«В дні травневі, мріями багаті,
Коли щастя хлюпає з пісень,
Ми щороку зустрічаєм свято -
Перемоги радісної день.
І встають у пам'яті дороги,
Ті, що довелося нам пройти,
Щоб багряний прапор Перемоги
Над рейхстагом гордо пронести…»

8 травня традиційно відзначають у світі, як День пам'яті та примирення! Саме сьогодні у всьому світі вшановують жертв Другої світової війни та примирення між країнами-учасниками!

Друга світова війна була найбільшим конфліктом в історії людства. Воєнні дії розгорнулися на теренах 40 держав Європи,Азії та Африки.

В ній взяли участь 61 держава світу, в арміях яких воювало 110 млн. осіб, загинуло 62 млн, 90 млн отримали каліцтво.

Плани гітлерівської Німеччини та її союзників захопити бажані території за планом «Бліц-криг» («БЛИСКАВИЧНА ВІЙНА») протягом 3 місяців, розтягнулися на 6 років. Саме завдяки єдності світової спільноти та не переборному бажанню людей до свободи, Німеччина була переможена.

8 травня 1945 року світ почув звістку про капітуляцію Німеччини.Час спливає, вже немає на землі тих героїв, які боролися за мир, за життя, за голубе небо, за світ в якому ми з Вами живемо. Та їхні імена назавжди залишаться в історії…вони звучать з вуст нащадків, вони закарбовані на стелах.

З 2005 року 8 травня проголошено Генасамблеєю ООН Днем пам'яті та примирення, присвяченим жертвам Другої світової війни. Офіційне свято перемоги над нацизмом відзначається у Європі 8 травня.

«Роками ніколи пам'яті не стерти...»