Реєстрація для участі в НМТ
http://my.testportal.gov.ua/registration/nmt/

Дігностика стану посівів озимих зернових культур після перезимівлі

З 16 березня у студентів IV курсу спеціальності «Агрономія» ОПП «Організація і технологія ведення фермерського господарства» групи ФГ-22 розпочалася навчальна практика «Технологія виробництва продукції рослинництва». Керівник практики Капленко Світлана Миколаївна.

Однією з тем вивчення є візуальна діагностика стану посівів озимих зернових культур після перезимівлі. У польових умовах, на посівах озимої пшениці, студенти досліджували наявність ознак пошкодження рослин після зимового спокою, оцінювали відновлення вегетації, визначали кількість загиблих рослин, виявляли ураження хворобами, а також спостерігали за процесом наростання додаткових пагонів і коренів у фазі кущення.

Одним із питань, що розглядалося, було визначення потреби рослин у весняному підживленні азотом. Студенти групи активно долучилися до дослідження, обговорювали, дискутували, пізнавали нове та навчалися.

У підсумку встановлено, що стан посівів оцінено на «п’ять з мінусом» за п’ятибальною шкалою, оскільки виявлено незначні ознаки підмерзання верхівок рослин. Станом на дану дату підживлення мінеральними добривами не потребується: рослини відновили вегетацію, активно формують додаткові пагони, густота посівів збережена.

Дана практика сприяє закріпленню теоретичних знань із вивчених тем дисципліни «Технологія в галузях рослинництва».